ROL.KO Konojady Klasa A Grupa Toruń
ROL.KO. Konojady - News

Kolejna przegrana u siebie
Niestety potyczka z Mustangiem Ostaszewo zakończyła się przegraną naszego zespołu 2:1. Mecz znowu słaby w naszym wykonaniu, jednak ponownie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Niestety czyste sytuację marnowali m.in. Rybkowski, Warczachowski czy Radek Kalinowski. Goście za to ze stałego fragmentu gry objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu roznego i błąd Łukasza Jaworskiego powoduję, że do przerwy przegrywamy 1:0. Zaraz po wznowieniu gry z rzutu wolnego trafia Warczachowski i mamy remis. Niestety zryw naszych nie przyniósł efektu bramkowego. Za to kilka minut przed końcem meczu bramkę z rzutu wolnego zdobywają goście. Trzeba jednak zaznaczyć, ze kolejny błąd popełnił Jaworski. Nie mozna jednak obwiniać go za porazkę, ponieważ cały zespół zagrał nie najlepiej. Miejmy nadzięję ze wyjazd do Łasina przyniesie nam 3pkt.

Wygrana w Radzyniu

ROL.KO pokonało po raz pierwszy w historii drużynę Radzynianki. Mecz od początku przebiegał pod dyktando naszej ekipy, ale małe boisko i defensywna gra gospodarzy utrudniała ataki naszym. Mimo to mieliśmy okazję do zdobycia gola. Nie trafiali jednak m.in. Kornel i Damian Łupińscy. W końcu ewidentny faul w polu karnym kończy się 11, którą pewnie wykorzystuje Łukasz Kalinowski. Do przerwy 2 dogodne sytuację do zdobycia gola miał Trojanowski, ale wynik nie uległ zmianie. Początek drugiej połowy zaczyna się wyrównaniem. Po rzucie rożnym Trojanowski nie upilnował zawodnika Radzynianki i tracimy prowadzenie. Kilka minut poźniej strzał Damiana Łupińskiego z 16m poparty błędem bramkarza daję nam prowadzenie. Jednak gospodarze ponownie wyrównują. Dośrodkowanie, a może strzał z narożnika pola karnego i Jaworski był bez szans. Na szczęście nasi ciągle atakowali, a kolejni zawodnicy mogli zapisać bramki na swoim koncie. Zrobili to strzałami zza pola karnego bracia Kalinowscy. Pierwszy strzelił Radek mijając obrońcę uderzył przy słupku. Natomiast Łukasz otrzymał dobre podanie od Warczachowskiego, a następnie z narożnika pola karnego strzelił nie do obrony w okienko bramki gospodarzy. Do końca wynik nie uległ zmianie, a były ku temu okazję.
Skład:
Jaworski Łukasz - Muśkiewicz Patryk, Rutecki Krzysztof, Warczachowski Robert, Chrapczyński Artur - Damian Łupiński, Rybkowski Marcin (Dawid Piórkowski), Szymon Trojanowski, Łukasz Kalinowski - Kalinowski Radosław, Łupiński Korneliusz

Odpadliśmy z Pucharu Polski
W Kowalewie Pomorskim skończyła się przygoda ROL.KO w ramach Pucharu Polski. Mogłoby być inaczej, gdyby zawodnicy wykazali się większą skutecznością. Pierwsza połowa to wyrównana gra, a dobrych okazjo do strzelenia bramki było kilka. Korneliusz Łupiński nie strzelił z kilku metrów, strzały Płochackiego i Łukasza Kalinowskiego mijały bramkę. Nalepsza okazję, 1 na 1 z bramkarzem nie wykorzystał Dawid Piórkowski. Po przerwie przeważali gospodarze i mieli kilka znakomitych okazji, jednak Jaworski bronił bardzo dobrze. Dla nas strzałami z dystansu prowadzenie mogli zdobyć Kornel Łupiński, czy Łukasz Kalinowski.
Po 90 minutach 0:0, także sędzia zarządził dogrywkę. Na samym początku dośrodkowuję Płochacki, a Łukasz Kalinowski strzela głową, niestety piłka trafia prosto w bramkarza. W innym przypadku na pewno byłaby bramka. Następnie głupi błąd w obronie, podobny jak w meczu z Pomowcem, brak zdecydowania i przegrywamy 1:0. Chwilę poźniej rzut rozny i jest już 2:0. ROL.KO jednak się nie poddało. W narożniku pola karnego faulowany jest Radek Kalinowski, ale sędzia dyktuję wolny z lini pola karnego. Płaskiego wstrzelenia piłki na "5" nie wykorzystują jednak bracia Łupińscy. Następnie dośrodkaowanie Płochackiego trafia w poprzeczkę i wychodzi na aut. Chwilę poźniej uderzenie Trojanowskiego z 16m trafia w poprzeczkę, odbiją sie przed linią bramki, a dobitka Wiśniewskiego spada na górną siatkę. Do końca było groźnie pod bramką Promienia, ale nie udało się zdobyć honorowego gola. Jednak styl gry był 2 klasy lepszy od tego w ostatnim meczu z Unislavią.

Skład:
Jaworski Łukasz- Muśkiewicz Patryk, Warczachowski Robert (Wiśniewski Rafał), Rutecki Krzysztof, Chrapczyński Artur- Dąbrowski Marcin (Kalinowski Radosław), Rybkowski Marcin (Damian Łupiński), Łupiński K
ornelisz, Kalinowski Łukasz- Piórkowski Dawid (Szymon Trojanowski), Płochacki Henryk

Przegrana
Nie udało się zdobyć punktów naszej drużynie z sąsiadem z tabeli zespołowi Unislavii Unisław. Był to zdecydoawnie słaby mecz w wykonaniu Rol.Ko, zawiodła szczególnie druga linia. Przyjezdni nie grali z resztą dużo lepiej, a gra toczyła się głównie w środku pola, choć trzeba przyznać, że w pierwszej połowie to goście atakowali groźniej. Po zmianie stron obraz gry nie uległ dużej zmianie. Jednak gospodarze w tej części meczu spokojnie mogli zdobyć gola. Niestety dogodne sytuacje po stałych fragmentach gry seryjnie psuli kolejni zawodnicy. W momencie, w którym wydawało się, ze gol musi paść jakimś "cudem" naszym zawodnikom udawało się pudłować z 5 metrów. Gola mogli zdobyć Radek Kalinowski, Henryk Płochacki, Marcin Rybkowski, Korneliusz Łupiński, czy strzałem z dystansu Szymon Trojanowski. Kilka minut przed końcem w pusta bramkę nie trafił zawodnmik przeciwników. Niestety w doliczonym czasie gry jedyną bramkę zdobywają goście, po zamieszazniu w polu karnym. Teraz trzeba liczyć na punkty w meczu z Radzynianką.
Skład:
Jaworski Łukasz- Łupiński Korneliusz, Krzysztof Rutecki, Warczachowski Robert, Chrapczyński Artur - Dąbrowski Marcin (Dawid Piórkowski) , Piotr Brudziński (Marcin Rybkowski), Szymon Trojanowski, Henryk Płochacki - Kalinowski Radosław, Łukasz Kalinowski

Elana II - ROL.KO 1:4
W meczu 5 kolejki nasz zespół pokonał rezerwy toruńskiej Elany 4:1. Juz pierwsze minuty przyniosły nam prowadzenie. Rzut rozny wykonywał Łukasz Kalinowski, a z najbliższej odległości do bramki rywali trafił Dawid Piórkowski. Chwilę później z boku pola karnego silnie bity wolny przez Kalinowskiego i 2:0. Początkowo wydawało się, ze piłkę dotkną jeszcze któryś z napastników, jednak gol został zdobyty bezpośrednio przez Kalinowskiego. W 6 minucie mogło być 3:0, ale Dawid Piórkowski nie wykorzystał dobrego dośrodkania. Nasz zespół stwarzał kolejne sytuacje podbramkowe, jednak w skutek niepotrzebnych rozmów gra się "posypała", a do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Druga część spotkiania to znowu przewaga ROL.KO jednak po jednej z kontr Elana zdobywa gola kontaktowego, chociaz wydawało się, ze był spalony. Jednak kilka minut później strzał Chrapczyńskiego trafia pod nogi Piotra Brudzińskiego, który z około 7 metra strzela  na 3:1. W samej końcówce trójkowa akcja Piotra Muszkiewicza, Szymona Trojanowskiego i Łukasza Kalinowskiego, kończy się golem z około 20m tego ostatniego. Kilka minut później sędzia zakończył spotkanie.
Skład:
Jaworski Łukasz- Łupiński Korneliusz, Krzysztof Rutecki, Rybkowski Marcin, Chrapczyński Artur - Muśkiewicz Patryk (Henryk Płochacki) , Piotr Brudziński (Muśkiewicz Piotr), Szymon Trojanowski, Łukasz Kalinowski - Dawid Piórkowski (Kalinowski Radosław), Marcin Dąbrowski (Wiśniewki Rafał)

ROL.KO-Pomowiec 1:2

Niestety nie udało się podtrzymać dobrej passy zwycięstw i nasz zespół musiał uznać wyższość gości z Kijewa Królewskiego.
Początek meczu, to dobra akcja ROL.KO, niestety zakończona niecelnym strzałem Łukasza Kalinowskiego. Z biegiem czasu przewagę zyskali przyjezdni i w końcu, po błędach naszej obrony, w ciągu kilku minut zdobyli 2 gole. Jeszcze przed przerwą zamieszanie w polu karnym gości wykorzystał Marcin Dąbrowski. Do przerwy zatem 1:2.
Druga część spotkania już o wiele lepsza w wykonaniu naszego zespołu, który ambitnie dązył do wyrównania. Kilka minut po wznowieniu gry strzał Roberta Warczachowskiego, po wrzutce Łukasza Kalinowskiego, minął nieznacznie poprzeczkę. Kolejną dobrą sytuację zepsół Płochacki, ktory z około 14 m posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Natomiast strzał głową Marcina Rybkowskiego ponownie, po koźle, minał poprzeczkę Pomowca. Starania naszego zespołu niestety nie przyniosły porządanego rezultatu i pierwsza porazka stała się faktem.
Negatywnym incydentem było zachowanie "kibiców" z Jabłonowa, a poza tym sędziowanie takze pozostawiało wiele do zyczenia. Wątpliwości budzą 2 sporne sytuację w polu karnym, po których sędzia mógł podyktować dla nas 11. Takze kilka wejść zasługujących na kartki pozostało bez odzewu.
Następny mecz równiez w niedzielę o godz 11 w Toruniu z Elaną.
Skład:
Jaworski Łukasz- Łupiński Korneliusz, Krzysztof Rutecki, Warczachowski Robert, Chrapczyński Artur- Damian Łupiński (Patryk Muśkiewicz), Marcin Rybkowski (piotr Pietruszka), Szymon Trojanowski, Łukasz Kalinowski- Marcin Dąbrowski (Dawid Piórkowski), Płochacki Przemysław

Kolejne zwycięstwo
W meczu 3 kolejki ROL.KO Konojady pokonało Stal Grudziądz 1:0. Początek meczu to od razu dobra gra naszych i szybko zdobyta bramka przez Henryka Płochackiego, po podaniu Łukasza Kalinowskiego. Kolejne minuty to dominacja naszych i kolejne sytuacje podbramkowe. Niestety 100%, a nawet 200% sytuacji nie wykorzystali Marcin Rybkowski, Patryk Muśkiewicz i dwukrotnie Heniek Płochacki. Goście na dobrą sprawę stworzyli 2 okazję do zdobycia bramki. Także do przerwy mieliśmy 1:0, a mogło być nawet 5:0. Druga część meczu to przewaga gości, którzy groźnie atakowali. Na szczęscie dobrze w bramce spisywał się Łukasz Jaworski. Z kolei my ponownie nie wykorzystaliśmy dobrej okazji do zdobycia gola. Były zawodnik Stali Marcin Dąbrowski po minięciu bramkarza z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Rezultat do końca meczu nie uległ zmianie i 3 pkt mozna dopisać do naszego konta dzięki czemu po 3 kolejkach nadal jesteśmy liderem. Oby tak dalej panowie.

Dalej walczymy o Puchar Polski.
Wbrew przedmeczowym pogłoskom zespół z Miesiączkowa przyjechał na mecz pucharowy pierwszym składem. W Unifreeze brakowało tylko Grzegorza Bały.
Mimo to pierwsza odsłona bardzo dobra w naszym wykonaniu czego efektem prowadzenie do przerwy 1:0. Bramkę zdobywa Henryk Płochacki dostając piłkę 1 na 1 z bramkarzem. Jednak jeszcze 2 czystych okazji nie wykorzystał właśnie Płochacki i Patryk Muśkiewicz. Początek 2 części meczu i ROL.KO Traci szybko 2 bramki. Nasz zespół nie załamał się, a Łukasz Kalinowski pięknym strzałem w okienko z około 20m dał remis. Następnie w jednej akcji 2 czerwone kartki otrzymują zawodnicy Miesiączkowa. Za przepychanki, zdjęcie koszulki oraz wyzwiska pod adresem arbitra.
Niestety zawodnicy ROL.KO nie potrafili wykorzystać przewagi liczebnej i mecz kończy się remisem. Dogrywka także nie przynosi roztrzygnięcia, dlatego o wszystkim roztrzygnęły rzuty karne.
Historia karnych:

zawodnik Unifreeze                                         Brudziński        +                                                   zawodnik Unifreeze                                         Rutecki             +                                                 zawodnik Unifreeze +                                         Łupiński K.      +                                                 zawodnik Unifreeze +                                         Płochacki         -
zawodnik Unifreeze -                                          Kalinowski      +                                                   zawodnik Unifreeze +                                         Chrapczyński  +                                               zawodnik Unifreeze - ( broni Jaworski)        Piórkowski D. +

Skład
Jaworski Łukasz - Łupiński Kornel, Warczachowski Robert (Muśkiewicz Piotr), Rutecki Krzysztof, Łupińśki Damian  - Piórkowski Dawid, Trojanowski Szymon (Brudziński Piotr), Pietruszka Piotr (Dąbrowski Marcin), Kalinowski Łukasz - Muśkiewicz Patryk (Chrapczyński Artur)

Pewna wygrana
ROL.KO Konojady pokonało na wyjeździe drugiego baniaminka klasy A 5:0. Bramki zdobywali Przemysław Płochacki x3, Marcin Rybkowski, Kornel Łupiński.

W meczu tym wystąpił Robert Warczachowski, który przeszedł do ROL.KO z Elany Toruń. Zawodnik ten ma za sobą występy w I lidze, tak więc jest bez wątpienia ogromnym wzmocnieniem naszej drużyny. Na boisku występuje na pozycji stopera.
Szybko strzelone bramki ustawiły spotkanie i pozwoliły naszym zawodnikom kontrolować przebieg meczu. Gospodarze w drugiej części spotkania zdominowali grę, głównie dzięki rozluźnieniu naszych zawodników. Mimo to nasza ekipa strzelała kolejne gole, a spotkanie zakończyło się efektownym zwycięstwem.
Skład:
Jaworski Łukasz - Korneliusz Łupiński, Robert Warczachowski, Krzysztof Rutecki, Artur Chrapczyński - Dawid Piórkowski (Piotr Muśkiewicz), Piotr Pietruszka (Damian Łupiński), Marcin Rybkowski (Piotr Brudziński), Łukasz Kalinowski - Marcin Dąbrowski (Patryk Muśkiewicz), Henryk Płochacki.

ROL.KO - Zamek 4-0
Pierwszy mecz okazał się dla naszej drużyny bardzo cięzkim spotkaniem zwłaszcza w I połowie.Drużyna gości nastawiła się na grę z kontrataku,co utrudniało płynną grę naszemu zespołowi. Poza tym widoczna był duża nerwowość co z kolei powodowało wiele niedokładnych zagrań. Początek drugiej odsłony dał nam prowadzenie po wrzutce Łukasza Kalinowskiego i golu samobójczym zawodnika Zamku.Drugi gol padł w podobny sposób z tym, że trudno okreśłić czy był to na 100% gol samobójczy, czy trafił Damian Łupiński, czy bezpośrednoi z dośrodkowania kolejny raz umieścił piłkę w siatce Łukasz Kalinowski. Trzeci gol był autorstwa Marcina Rybkowskiego, który zwiódł obrońców w polu karnym i strzałem w krótki róg pokonał barmkarza gości. Ostatecznie wynik meczu ustalił Henryk Płochacki przeżucając piłkę nad obrońcą i z pół woleja strzelił nie do obrony. Wynik mógł by być wyższy poniewaz zawodnicy nie wykorzystywali sytuacji 1 na 1, bądż piłka lądowała na słupku lub poprzeczce.
Mimo wszystko zwycięstwo nie przyszło łatwo, co udowadnia, że trzeba będzie włożyć sporo pracy aby uzyskiwać przyzwoite wyniki.
Skład:
Łukasz Jaworski - Kornelisz Łupiński, Krzysztof Rutecki, Marcin Rybkowski, Artur Chrapczyński - Damian Łupiński(Piotr Muskiewicz), Szymon Trojanowski, Łukasz Kalinowski - Patryk Muśkiewicz(Piotr Pietruszka), Marcin Dąbrowski(Dawid Piórkowski), Henryk Płochacki

Przed pierwszą kolejką
Już jutro 15 sierpnia ROL.KO rozegra pierwszy mecz w klasie A podejmując na boisku w Jabłonowie Zamek Zamek Bierzgłowski.
Drużyna gości jest z pewnością w zasięgu naszej ekipy i wszyscy liczą na 3 punkty.
Nasz zespół po kilku wzmocnieniach jest na prawdę mocny i moze namieszać w lidze. Jednak ogromną stratą będzie brak w jutrzejszym meczu Radka Kalinowskiego, który jest kontuzjowany. Poza tym do dyspozycji trenera powinnni być wszyscy zawodnicy, wraz z nowymi nabytkami, czyli Marcinem Dąbrowskim i Łukaszem Kalinowskim. Okres przygotowawczy powinien dać dobra rezultaty, mimo pracy dwóch trenerów w tym czasie. Niestety trzeba przyznać, ze czasami frekwencja na treningach mogłaby być wyzsza. Mimo to zespół z takim składem personalnym na prawdę może liczyć się w czołówce tabeli. Na pewno część niewiadomych zweryfikuję jutrzejsze spotkanie
Ciekawostką dla kibiców będzie tablica z wynikami, która będzie stała jutro na meczu naszego zespołu.
Zapraszamy kibiców do ROL.KO do obecności na meczu i dopingu naszych zawodników. Godzinę przed meczem tj. przed 16.00 będzie jechał autobus, takze chętni będą mogli się zabrać do Jabłonowa.

Puchar Polski
Dortom Relaks Górzno-LZS ROL.KO Konojady 2:9
Mecz z zespołem z Górzna okazał się łatwym spotkaniem, a nasz zespół  pokazał dobrą grę zwłaszcza w pierwszej części spotkania. Mecz rozpoczął się atakami ROL.KO, ale gole nie padały. W końcu worek z bramkami otworzył Henryk Płochacki i od tego momentu nasza drużyna dominowała, niejednokrotnie zamykając gospodarzy we własnym polu karnym. Kolejne bramki to kwestia czasu, a zdobywali je jeszcze Kalinowski Łukasz x2, ponownie Płochacki, Patryk Muśkiewicz oraz Szymon Trojanowki, którego strzał zza pola karnego, w okienko bramki rywali, był ozdobą pierwszej połowy.
Druga część meczu to słabsza postawa naszej drużyny czego efektem dwie stracone bramki po kontrach Górznian. Dla nas gole zdobyli Krzysztof Rutecki z karnego (faul na Płochackim), a hat-tricki skompletowali Kalinowski i Płochacki. Zwłasza ten drugi popisał się pięknym strzałem z woleja pod "spojenie" bramki po wrzutce Brudzińskiego.
Generalnie każdy zawodnik grający w tym meczu miał okazję do zdobycia gola co dowodzi, ze nasz zespół jest mocny przed sezonem, ale trzeba będzie to potwierdzić w A-klasie już w najbliższą sobotę w meczu z Zamkiem Bierzgłowskim.

Skład:
Jaworski Łukasz - Łupiński Korneliusz, Rutecki Krzysztof, Rybkowski Marcin, Chrapczyński Artur (Muśkiewicz Piotr) - Łupiński Damian (Brudziński Piotr), Trojanowski Szymon, Pietruszka Piotr, Kalinowski Łukasz - Płochacki Henryk, Muśkiewicz Patryk (Piórkowski Dawid)

Sparingowy weekend w Bobrowie
ROL.KO pojechało w sobotę do Bobrowa na mecze z miejscowym LZS-em i Piastem Łasin. Na ławce zabrakło trenera, który miał w tym czasie uroczystość rodzinną. Na boisku początkowo pojawił się Piast, dlatego też ROL.KO miało zagrać jeden mecz z Bobrowem. Po około 80 min. gry obu drużyn przyjechała ekipa z Łasina.. W tym czasie Konojady wygrały z gospodarzem 1:0.
Następnie przyszedł czas na krótki, 20-minutowy mecz z Piastem, który zakończył się wynikem 2:2. Wszystkie bramki dla ROL.KO zdobył powracający do gry po kontuzji Henryk Płochacki. W zamian w drużynie zabrakło Piotra Brudzińskiego, który leczy uraz kolana oraz Korneliusza Łupińskiego.
Niestety podczas gry kontuzji doznał Radosław Kalinowski, który najprawdopodobniej naderwał sobie ścięgno w stawie skokowym. Liczymy na szybki powrót do zespołu kontuzjowanych zawodników.
Kolejny mecz w ramach pucharu Polski Konojady zagrają w niedzielę o godz. 14.00 z Dortomem w Górznie

Unifreeze-ROL.KO 5:3
Kolejny mecz kontrolny maszego zespołu zakończył się niaznaczną przegraną z 4-ligowym Miesiączkowem. Mecz odbył się w systemie 3*30 min. Pierwsza część meczu to 2-bramkowe prowadzenie rywali. W drugiej części ROL.KO bramkę kontaktową zdobywa Radek Kalinowski. Jednak rywale ponownie zdobywają gola. W końcu faul na Łukaszu Kalinowskim w polu karnym daję nam "11", a skutecznie wykorzystuje ją sam poszkodowany. W końcówce rozmiary porażki, po kolejnych trafieniach rywali, zmniejsza Radek Kalinowski po dobrym podaniu od Patryka Muśkiewicza. Mecz mógłby się zakończyć korzystniejszym wynikiem gdyby nie błąd bramkarza i nieskuteczność napastników. Mimo to można być zadowolonym z gry i samego wyniku. W końcu 2-bramkowa przegrana z zespołem z 4 ligi to zaden wstyd.
Kolejny mecz w sobote o 17.00 w JAbłonowie Pom. z LZS Bobrowo.

Remis z Kurzętnikiem
W ostatnią środę ROL.KO zmierzyło się z IV ligowym Zamkiem Kurzętnik. Nasza drużyna prowadziła już 2:0, ale przez proste błędy w obronie w ciągu kilku minut był remis. Jednak to nie był koniec strzelania w tym spotkaniu. Oba zespoły dołożyły jeszcze po dwa trafienia i mecz zakończył się wynikiem 4:4. Bramki dla ROL.KO strzelali bracia Kalinowscy. Hat-tricka zdobył młodszy Radek, a jedną dołozył starszy Łukasz. Nasz zespół wystąpił z kilkoma nowymi twarzami w składzie i wszystko wskazuje na to, ze klub zostaniesolidnie wzmocniony przed rozgrywkami A-klasy.

Puchar Polski.

Dokonano losowania par 1. rundy pucharu Polski na szczeblu podokręgu toruńskiego. Oto zestaw par: